خانه / اخبار / اخبار دزفول / ۳ کشته و ۲۷ مسموم در آسایشگاه پاکدشت + جزئیات

۳ کشته و ۲۷ مسموم در آسایشگاه پاکدشت + جزئیات

سخنگوی اورژانس کشور از مسمومیت غذایی ۳۰ نفر از ساکنان آسایشگاهی در پاکدشت خبر داد و گفت: ۳ نفر از این افراد قبل از رسیدن اورژانس جان خود را از دست داده و ۲۷ نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

به گزارش سرویس حوادث روناش ، مجتبی خالدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از مسمومیت غذایی ۳۰ نفر از ساکنان آسایشگاهی در پاکدشت خبر داد.

وی ادامه داد: بر اثر این مسم…

سخنگوی اورژانس کشور از مسمومیت غذایی ۳۰ نفر از ساکنان آسایشگاهی در پاکدشت خبر داد و گفت: ۳ نفر از این افراد قبل از رسیدن اورژانس جان خود را از دست داده و ۲۷ نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

به گزارش سرویس حوادث روناش ، مجتبی خالدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از مسمومیت غذایی ۳۰ نفر از ساکنان آسایشگاهی در پاکدشت خبر داد.

وی ادامه داد: بر اثر این مسمومیت غذایی ۳ مردی که متولد سالهای ۳۷، ۳۶ و ۴۵ بودند قبل از رسیدن نیروهای اورژانس جان خود را از دست داده و ۲۷ نفر دیگر نیز به شدت مسموم شدند.

سخنگوی اورژانس کشور افزود: این ۲۷ مسموم به سرعت به بیمارستان منتقل و مداوا شدند.

خالدی خاطرنشان کرد:‌پس از مرخص شدن این افراد از بیمارستان حال یکی از آنها مجدد بد شده و به بیمارستان پاکدشت و سپس بیمارستان لقمان منتقل شده است.

وی با بیان اینکه وضعیت این فرد تحت کنترل است، گفت: حال او اصلاً خوب نیست و برای نمونه‌برداری به بیمارستان لقمان منتقل شده است.

سخنگوی اورژانس کشور در مورد علت این مسمومیت گفت: موضوع از دو جنبه پلیسی و بهداشتی در حال پیگیری است که ما از جنبه بهداشتی می‌توانیم بگویم که غذایی که این ۳۰ نفر مصرف کرده‌اند نمونه‌برداری و به آزمایشگاه وزارت بهداشت و پزشکی قانونی ارسال شده است تا مشخص شود که علت مرگ آنها مسموم بودن غذاها بوده و یا اینکه این غذاها حاوی میکروب خاصی بوده است.


اعلام جزئیات مسمومیت مرگبار آسایشگاه پاکدشت

سرپرست مرکز هدایت عملیات و بحران اورژانس کشور، آخرین جزئیات حادثه مسمومیت غذایی آسایشگاه پاکدشت را اعلام کرد.

به گزارش سرویس حوادث روناش ، مجتبی خالدی عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان آنکه روز یکشنبه این هفته یک حادثه مسمومیت غذایی در مرکز نگهداری معلولین ذهنی ‘پدربزرگ’ روستای جیتو پاکدشت به وقوع پیوست، خاطرنشان کرد: در این آسایشگاه ۱۳۲ معلول ذهنی در گروه سنی ۲۵ تا ۳۰ سال زندگی می کنند.

وی ادامه داد: به گفته مسوولان این آسایشگاه در روز حادثه مسمومیت غذایی به این معلولان، سوپ جو داده شده که پس از آن در ۳۰ نفر از معلولان اعلام مسمومیت گوارشی، دل پیچه، دل درد و اسهال مشاهده می شود و در ساعت بیست و ده دقیقه آن روز با اورژانس تماس گرفته می شود.

سرپرست مرکز هدایت عملیات و بحران اورژانس کشور، گفت: متاسفانه قبل از رسیدن اورژانس، سه مرد متولد سال های ۳۷، ۳۶ و ۴۵ جان خود را از دست می دهند و ۲۷ نفر بقیه به بیمارستان زعیم پاکدشت منتقل شده و سرم تراپی و دارو درمانی شده و پس از آن مرخص می شوند.

خالدی افزود: اما پس از آن دوباره یک نفر از معلولان دچار علائم مسمومیت گوارشی شده و به بیمارستان لقمان تهران منتقل می شود که حال او بهتر است اما همچنان باید تحت مراقبت های پزشکی باشد.

وی تصریح کرد: جسد درگذشتگان این مسمومیت نیز در اختیار پزشکی قانونی قرار گرفته و کارشناسان بهداشت محیط وزارت بهداشت نیز به آسایشگاه پاکدشت مراجعه کرده و از مواد غذایی و سوپ جو باقیمانده، نمونه برداری کرده و آن را در اختیار آزمایشگاه مورد تائید وزارت بهداشت قرار داده اند.

وی با بیان اینکه نتیجه این آزمایش ها ساعات پایانی فردا مشخص می شود، گفت: تجربه نشان داده که معمولا علت این حوادث، رعایت نکردن نکات بهداشتی است اما با این وجود عامل مسمومیت همچنان ناشناخته است.

سرپرست مرکز هدایت عملیات و بحران اورژانس کشور، یادآور شد: به تیم فوریت های پزشکی پاکدشت توصیه شده تا در صورت مراجعه مجدد بیماران از آسایشگاه، آن را با قاطعیت پیگیری و اطلاع رسانی کرده و آنان را به بیمارستان لقمان تهران ارجاع دهند.

خالدی افزود: همچنین به آسایشگاه پاکدشت، تذکرات بهداشتی داده شده و یک کارشناس بهداشتی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی باید بر بهداشت آنجا نظارت کند.

همچنین ببینید

پرچم مطهرحرم امام حسین(ع) و ابالفضل العباس(ع) درسبزقبا برافراشته شد+تصاویر

به گزارش دزمهراب پرچم متبرک حرم امام حسین(ع) و ابالفضل العباس(ع) که به دزفول منتقل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله را حل کنید *