خانه / اخبار / اخبار دزفول / همنشینی ۳ نسل در شب بهاری موسیقی + عکس

همنشینی ۳ نسل در شب بهاری موسیقی + عکس

به گزارش سرویس فرهنگی روناش ، دومین جشن سالانه «موسیقی ما» شامگاه دوشنبه ۳۱ شهریور با حضور هنرمندان موسیقی در تالار وحدت برگزار شد. در این مراسم علاوه برحضور استادانی چون عبدالوهاب شهیدی، حسن ناهید، هوشنگ ظریف، کیخسرو پورناظری، شهرام ناظری، هنرمندان پیشکسوتی چون محمد موسوی، نادر گلچین و رامبد صدیف نیز شرکت داشتند. این مراسم که بنا داشت برگزیدگان مو…

دومین جشن سالانه «موسیقی ما» دوشنبه ۳۱ شهریور با حضور هنرمندان موسیقی در تالار وحدت برگزار شد

به گزارش سرویس فرهنگی روناش ، دومین جشن سالانه «موسیقی ما» شامگاه دوشنبه ۳۱ شهریور با حضور هنرمندان موسیقی در تالار وحدت برگزار شد. در این مراسم علاوه برحضور استادانی چون عبدالوهاب شهیدی، حسن ناهید، هوشنگ ظریف، کیخسرو پورناظری، شهرام ناظری، هنرمندان پیشکسوتی چون محمد موسوی، نادر گلچین و رامبد صدیف نیز شرکت داشتند. این مراسم که بنا داشت برگزیدگان موسیقی را معرفی کند با برخی حواشی هم همراه بود: از اعاده حیثیت هوشنگ کامکار و ممنوع‌الکاری همایون شجریان و گروهش تا اجرای زنده بانو سیمین غانم و برده شدن نام اسفندیار منفردزاده.

از کسانی که مرا به این جایگاه رسانده‌اند، متشکرم

رهبر ارکستر ملی در مراسم جشن موسیقی که به تجلیل از این استاد بزرگوار و بانو سیمین غانم اختصاص داشت، پس از اهدای لوح از سوی بزرگانی چون عبدالوهاب شهیدی، هوشنگ ظریف، رامبد صدیف و مهندس کاظمی گفت: « از همه‌ کسانی که مرا به این جایگاه رسانده‌اند، سپاسگزارم. همچنین از خانواده هنردوستم مانند همیشه تشکر می‌کنم از عزیزانی که چنین شب باشکوهی را برای ما رقم زدند.» مرتضی کاظمی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در تجلیل از مقام هنری فرهاد فخرالدینی گفت: من در سال‌هایی که به عنوان معاون هنری وزیر ارشاد مشغول به خدمت بودم، ارکستر ملی به همت استاد فخرالدینی متولد شد و باز هم امیدوارم به همت معاونت هنری وزارت ارشاد این ارکستر دوباره برپا شود.

در ادامه مراسم نوبت به بخش اهدای تندیس برگزیده آلبوم‌ها رسید که در این بخش نادر گلچین، محمد سریر، شهرام ناظری، جواد مجابی و فریدون خشنود جایزه برگزیدگان را اهدا کردند. در بخش بهترین آلبوم موسیقی اصیل ایرانی در سال ۹۲، آلبوم «باده تویی» با هنرمندی حسین علیزاده و در بخش موسیقی فیلم آلبوم «سربداران» با هنرمندی فرهاد فخرالدینی تندیس بهترین را از آن خود کرد. در بخش آلبوم برگزیده موسیقی پاپ نیز آلبوم‌های «امپراتور» به خوانندگی مهدی یراحی و «یک لحظه عاشق شو» به خوانندگی حمید حامی تندیس خود را دریافت کردند. همچنین در بخش مردمی بهترین آلبوم موسیقی اصیل ایرانی، آلبوم «نه فرشته‌ام نه شیطان» به آهنگسازی تهمورس پورناظری و خوانندگی همایون شجریان اثر برگزیده معرفی شد.

در بخش بهترین آلبوم موسیقی تلفیقی از نگاه مردم، آلبوم‌های «باران تویی» اثر گروه چارتار و «بُعد یازدهم» اثر حافظ ناظری برگزیده شدند.

از همه ممنونم

تهمورس پورناظری بعد از دریافت تندیس خود ضمن تقدیر از مردم برای انتخاب این آلبوم به عنوان اثر برگزیده گفت: حمایت‌های مردم از این آلبوم بزرگ‌ترین افتخار زندگی من است و من از همه آنها ممنونم.

موسیقی ایرانی را به دنیا معرفی کنیم

حافظ ناظری پس از دریافت تندیس گفت: «هنرمندان باید با عشق در کنار هم باشند. جایی که موسیقی ایرانی در آن مهجور مانده و همه ما باید تلاش کنیم که این موسیقی را به دنیا معرفی کنیم.»

همنشینی ۳ نسل در شب بهاری موسیقی + عکس

هنرمندان گوشه گیر هستند

حسین علیزاده بعد از دریافت تندیس گفت: «افتخار می‌کنم در جشنی حضور دارم که فرهاد فخرالدینی در آن تجلیل می‌شود. امشب مراسمی است که به ابتکار بخش خصوصی برگزار شده و می‌تواند رویداد مناسبی برای کنار هم بودن باشد. این اتفاق کمتر می‌افتد، چون هنرمندان گوشه‌گیر هستند.»

علیزاده گفت: «امروز عرصه موسیقی شاهد ظهور نوازنده‌ها و آهنگسازان بسیاری است که با وجود مشکلات موجود رشد کرده‌اند. منتها بیایید یاد بگیریم که از انتقاد ناراحت نشویم.»

این موسیقیدان ضمن اشاره به صدا و سیما نیز گفت: «در مورد انتخاب‌های بخش مردمی این مراسم هم باید بگویم ما ۳۵ سال است که موسیقی را بدرستی به مردم معرفی نکرده‌ایم. آنچه برای این کار لازم بوده وسایل ارتباط جمعی مانند رادیو و تلویزیون بوده که متأسفانه این کار را نکرده‌اند و سلیقه مردم را تنزل داده‌اند.»

پیروز ارجمند، مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد نیز قبل از معرفی هنرمند برگزیده جشن «موسیقی ما» در بخش بهترین نوازنده ساز ایرانی سال ۹۲ با تأیید صحبت‌های علیزاده گفت: «آقای علیزاده به نکات بسیار مهم و درستی اشاره کرد. البته باید به این موضوع نیز واقف باشیم که تمام گره‌ها در مجموعه ارشاد به دست ما باز نمی‌شود بلکه ما به همراهی شما نیازمندیم و امیدواریم در آغاز فصل پاییز این جشن آغازگر بهار موسیقی ما باشد. در بخش بهترین نوازنده ساز ایرانی سال ۹۲ کیوان ساکت، ارسلان کامکار، اردوان کامکار، پژمان حدادی، علی قمصری و سهراب پورناظری جوایز خود را دریافت کردند

اما در بخش معرفی بهترین نوازنده ساز غیر ایرانی نیز ضمن گرامیداشت سالروز تولد پرویز یاحقی نوازنده فقید ویولن، امید حجت، بابک ریاحی‌پور، همایون نصیری، علی جعفری پویان، هومن نامداری و آتنا اشتیاقی تندیس‌های خود را دریافت کردند. همچنین در بخش ناشر برگزیده نیز صدرالدین حسین خانی مدیر مؤسسه ایران گام، در بخش بهترین تهیه کننده کنسرت محمدحسین توتونچیان مدیر مؤسسه فرهنگی هنری ققنوس، در بخش تنظیم کننده برگزیده موسیقی پاپ و تلفیقی رضا تاجبخش به عنوان نفرات برگزیده معرفی شدند.

گرامیداشت یاد و خاطره درگذشتگان موسیقی در سال ۹۲ و تجلیل از سیمین غانم خواننده موسیقی ایرانی در حضور حسن ناهید، تهمینه میلانی و پری ملکی از بخش‌های دیگر جشن سالانه موسیقی ما بود. سیمین غانم نیز بعد از دریافت تندیس خود خطاب به تماشاگران گفت: به نظر من هنر نیروی برتر است بویژه هنر موسیقی و آواز که در اوج قرار گرفته است و من امیدوارم این جشن هم مانند موسیقی همواره در اوج و باشکوه‌تر از قبل برگزار شود.

براساس این گزارش، در بخش قطعه موسیقی تلفیقی، فیلم و سایر ژانرها کارن همایونفر با موسیقی فیلم «برف روی کاج‌ها» به عنوان هنرمند برگزیده از نگاه کارشناسان و گروه چار تار با قطعه «باران تویی» از نگاه مردمی، در بخش بهترین قطعه پاپ قطعه «امپراتور» به آهنگسازی مهدی یراحی از نگاه کارشناسی و بنیامین بهادری از نگاه مردمی، در بخش بهترین قطعه پاپ خارج از آلبوم احسان خواجه امیری با قطعه «تاوان» از نگاه کارشناسان و مرتضی پاشایی با قطعه «جاده یه طرفه» و فرزاد فرزین با قطعه «نگرانتم» از نگاه مردمی نفرات برگزیده شدند.

در بخش پایانی جشن سالانه موسیقی ما نیز تندیس بهترین ترانه‌سرا، تندیس بهترین آهنگساز و تندیس بهترین آلبوم از نگاه اهالی رسانه به برگزیدگان در حضور علیرضا میرعلینقی، افشین یداللهی و سید عباس سجادی اهدا شد. مونا برزویی ترانه‌سرای قطعه «امپراتور» در بخش کارشناسی، روزبه بمانی ترانه سرای قطعه «ماه عسل» و مجموعه آثارش، شهاب رمضان آهنگساز «جشن تنهایی» و «۲۸» و گروه چارتار به عنوان هنرمندان برگزیده این بخش انتخاب شدند.

اجرای چند قطعه موسیقایی با هنرمندی محمد معتمدی، گروه کر آوازی تهران مرتضی پاشایی و مهدی یراحی از جمله برنامه‌های دیگر این مراسم بود.

منبع : ایران

همچنین ببینید

پرچم مطهرحرم امام حسین(ع) و ابالفضل العباس(ع) درسبزقبا برافراشته شد+تصاویر

به گزارش دزمهراب پرچم متبرک حرم امام حسین(ع) و ابالفضل العباس(ع) که به دزفول منتقل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله را حل کنید *