خانه / اخبار / اخبار دزفول / تشریح وضعیت بهداشت و درمان / احداث ۳ بیمارستان در دزفول / راه اندازی MRI بیمارستان دکتر گنجویان

تشریح وضعیت بهداشت و درمان / احداث ۳ بیمارستان در دزفول / راه اندازی MRI بیمارستان دکتر گنجویان

به گزارش خبرنگار روناش ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته سلامت (اول تا هفتم اردیبهشت ماه) برگزار گردید ؛ افزود : عمده ترین سیاست دولت بهداشت و درمان مردم است که در اولویت سوم قرار گرفته ، و تلاش است بیمارانی که ۶۵ تا ۷۰ درصد هزینه درمان را خودشان پرداخت می کنند این هزینه کمتر شود ؛ و امیدواریم با این برنا…

به گزارش خبرنگار روناش ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته سلامت (اول تا هفتم اردیبهشت ماه) برگزار گردید ؛ افزود : عمده ترین سیاست دولت بهداشت و درمان مردم است که در اولویت سوم قرار گرفته ، و تلاش است بیمارانی که ۶۵ تا ۷۰ درصد هزینه درمان را خودشان پرداخت می کنند این هزینه کمتر شود ؛ و امیدواریم با این برنامه بیماری که وارد بیمارستان می شود ، خدمات جانبی را پرداخت ننماید .

دکتر عبدالرحیم صائمی با اشاره به وضعیت خوب بیمارستان های دزفول گفت : باید خدمات رسانی را بالاتر ببریم . فعالیت ها با سرعت در حال حرکت است و متوقف نخواهد شد . در بخش سرطان ، آی سی یو ، نازایی ، دیالیز و بیماری های غیر واگیر اقداماتی انجام شده است .

وی ادامه داد : جراحی قلب باز به پایان رسید و امروز با توانمندی به مردم خدمات رسانی خواهیم کرد . در سال ۱۳۹۳ به دنبال ارتقای فناوری پزشکی دزفول هستیم . تلاش می کنیم رد پای محرومیت بهداشت و درمان از بین ببریم ؛ و سطح بهداشت علمی در شمال خوزستان را ارتقا دهیم .

دکتر صائمی در بخشی دیگر از سخنان خود از احداث بیمارستان فوق تخصصی حکمت با هزینه ۳۵ میلیارد تومان بخش خصوصی با همکاری صندوق قرض الحسنه ولی عصر (عج) خبر داد . وی همچنین به احداث بیمارستان های تامین اجتماعی و سوانح و سوختگی اشاره و از احداث پردیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان خبر داد .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول در ادامه به احداث ، بازسازی و مرمت دهها خانه بهداشت در نقاط دوردست و محروم و صعب العبور دزفول اشاره و افزود : تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری کلیه مطالبات کارانه را پرداخت خواهیم کرد .

تشریح وضعیت بهداشت و درمان / احداث ۳ بیمارستان در دزفول / راه اندازی MRI بیمارستان دکتر گنجویان

این مقام مسئول در ادامه بیان داشت : ما توان ۳۰ درصد داریم تا بهداشت و درمان را به نقاط دوردست ببریم ؛ و باید ادارات آب ، برق ، راه و شهرسازی و مخابرات هم کمک کرده تا امکانات بهتر و سریعتر به محرومین برسد .

دکتر عبدالرحیم صائمی راه اندازی تلفن ماهواره ای را در دورترین نقطه شمال خوزستان نوید داد و گفت : از سایت هوایی برای آوردن بیماران خصوصا زائوها استفاده می شود ؛ و اگر موفق شویم بهداشت مناطق محروم را ارتقا بدهیم ، کار بزرگی انجام داده ایم .

وی از افتتاح مرکز بهداشت و درمان شبانه روزی شهر صفی آباد دزفول خبر داده و سپس گفت که در ۵ ماه آینده ۷ واحد فوق تخصصی دیگر هم به دزفول اضافه خواهد شد . کلینیک تخصصی و پیوند کلیه را بصورت فوق تخصصی انجام می دهیم تا دسترسی به درمان برای بیماران کلیوی بیشتر گردد .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت : در هفته آینده ۴ جراحی قلب باز در دزفول انجام خواهد شد ؛ و شرایط خوب دزفول باعث شد که یک فرد خیر ۱۷ میلیارد تومان و خیری دیگر نیز مبلغ یک میلیارد تومان در بخش بهداشت و درمان دزفول سرمایه گذاری نمایند .

دکتر صائمی همچنین در ادامه تصریح کرد : در بهداشت و درمان دزفول توانسته ایم فضای خوبی به وجود بیاوریم . همچنین جهت افزایش امکانات و ارتقای سطح بهداشت و درمان نقاط محروم شهرستان های شوش دانیال و گتوند که زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی دزفول هستند ، هزینه خواهیم نمود .

وی در بخشی دیگر از سخنان خود ، نوید راه اندازی MRI بیمارستان دکتر گنجویان دزفول را داد .

این مقام مسئول در پایان اظهار داشت : اولویت اصلی در کنار همه خدمات ، ارتقای علمی و کیفیت آموزش و محرومیت زدایی است . باید دولت در اینجا بیشتر مستقر شده تا توسعه بالا رفته و افزایش یابد .

* ماشاالله طاهری – روناش

.

اخبار مرتبط :

همچنین ببینید

پرچم مطهرحرم امام حسین(ع) و ابالفضل العباس(ع) درسبزقبا برافراشته شد+تصاویر

به گزارش دزمهراب پرچم متبرک حرم امام حسین(ع) و ابالفضل العباس(ع) که به دزفول منتقل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله را حل کنید *