خانه / اخبار / اخبار دزفول / اهتزاز بلندترین پرچم حسینی کشور

اهتزاز بلندترین پرچم حسینی کشور

به گزارش شبکه خبری دز(دز ان ان) به نقل از روابط عمومی شهرداری دزفول، بزودی مرتفع ترین پرچم منقش به نام مبارک امام حسین(ع) در دزفول به اهتزاز درخواهد آمد.
شهردار دزفول با اعلام این خبر گفت: ترویج فرهنگ غنی عاشورا قطعا می تواند تاثیر عمیق و ماندگاری در جامعه داشته باشد که انجام این اقدام نمادین توسط شهرداری دزفول در راستای این امر خطیر است.
“محمدعلی دوایی فر” افزود: اهتزاز این پرچم همزمان با ورود ضریح جدید حرم مطهر امام حسین(ع) به دزفول طی مراسم باشکوهی در محل میدان رودبند مقابل پل مقاومت (پل سوم)  انجام خواهد شد.
وی تصریح کرد: ارتفاع پایه این  پرچم ۶۰ متر می باشد و مساحت پرچم برافراشته بر آن که منقش به جمله “یاحسین(ع)” است ۲۴۲ متر مربع است که در نوع خود در کشور بی نظیر است.
دوایی فر در خصوص تاریخ ورود ضریح جدید حرم امام حسین(ع) به دزفول و همچنین برنامه اهتزار این پرچم گفت: طی اعلام ستاد عتبات عالیات در صورت عدم وجود مشکل در مسیر حرکت کاروان “سفینه النجاه” که حامل ضریح جدید حرم حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است این ضریح دوشنبه ۱۳ آذرماه وارد دزفول شده و مراسم اهتزاز این پرچم مرتفع نیز در آن روز انجام خواهد شد.
شهردار دزفول در خصوص ساعت استقبال از ضریح حرم امام حسین(ع) و مراسم اهتزاز این پرچم خاطر نشان کرد: به محض مشخص شدن ساعت ورود این ضریح مطهر به دزفول، ساعت برگزاری این مراسم توسط رسانه های جمعی به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.
دوایی فر در پایان از عموم مردم دوستدار اهلبیت عصمت و طهارت(ع) دزفول دعوت کرد در این مراسم معنوی و عزاداری حسینی حضور بهم رسانند.

همچنین ببینید

پرچم مطهرحرم امام حسین(ع) و ابالفضل العباس(ع) درسبزقبا برافراشته شد+تصاویر

به گزارش دزمهراب پرچم متبرک حرم امام حسین(ع) و ابالفضل العباس(ع) که به دزفول منتقل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله را حل کنید *